20. září 2023

ZÁŘIJOVÉ NOVINKY V JEHNICKÉ KNIHOVNĚ

Vážení čtenáři.

S naší novou knihovnicí paní Michaelou Topinkovou vás budeme pravidelně informovat o novinkách v Jehnické knihovně. Po dobu otevření knihovny bude nově otevřena literární kavárna v komunitním centru. Můžete si zde číst knížky u kávy a dát si i malé občerstvení.

A jaké novinky máme připravené na září?

Za žánr detektivek máme krimi příběh z přelomu 50. a 60. let Nekonečně dlouhé odpoledne, několik detektivek z pera českých autorů, mým osobním favoritem je detektivní příběh Drak Spí od Michaely Klevisové. Nechybí však ani další známí čeští autoři jako Martin Goffa nebo Dominik Dán. Severskou detektivku zastupují Sněhulák od Jo Nesbo a Vzkaz v láhvi od Jussi Adler Olsena. A pro ty, kdo nejen rádi čtou, ale také sledují filmové a seriálové adaptace knih a pak rádi porovnávají, co se povedlo víc tu máme literární thrillerovou předlohu J.H. Korelitzové ke stejnojmennému seriálu HBO Mělas to vědět.

Pokud napětí moc nemusíte, začtěte se třeba do historických románů autorky Cynthie Harrod-Eagles. Autorka známé Ságy rodu Morlandů se v trilogii Anna, Fleur a Emily nechala inspirovat prostředím carského Ruska. Nebo sáhněte po historické detektivce další případ Adama ze Zbraslavi z pera autorky českého původu Hany Whitton, tentokrát půjde o královskou dceru Elišku.

Pro potěchu duše můžete sáhnout po sbírce úvah Roberta Fulghuma Ohňostrojení Komu se líbí knihy, kde se prolínají osudy napříč generacemi určitě se nesplete s Holkami z Detroitu, kde na vás dýchne atmosféra jazzové Ameriky nebo příběhem Zapomenutá vesnice, který nás pošle ze současné Británie do roku 1943.

Nebaví vás fikce a chcete skutečný příběh – Dívka s žirafím krkem je přesně pro vás, Corinne Hofmannová, autorka světoznámého bestselleru Bílá masajka se v knize vrací ke svému dětství a dospívání.Válka nemá ženskou tvář shromažďuje autentické výpovědi žen, které bojovaly ve druhé světové válce

Pro děti tu máme nachystánu knižní podobu Pixarovského hitu Mezi živly. Encyklopedie Larrouse na téma Kdo co dělá? Přemek je páťák a právě mu byla diagnostikována cukrovka. Jak se s tím vším Přemek a jeho rodiče vyrovnávají a co to vlastně znamená „mít cukrovku“ se mohou mladí čtenáři dozvědět v knize Ivony Březinové Řád sladkého sněhuláka.

Vánoce už taky za chvilku zaklepou na dveře, naladit se s dětmi pomalu můžete s knihou J.K.Rowlingové Vánoční prasátko.

Teenageři se mohou stavit pro romantiku Vánoční zázrak.

Tak se stavte v knihovně každé úterý od 13 do 18 hodin.

Mgr. Stanislav Dráb - starosta